Jdi na obsah Jdi na menu
 


2007 rok, kdy omrzeni dovolenými u moří, na horách, pěšky, autem, letadlem, na kole, jsme hledali nějaký nový zážitek. Snad náhoda nebo to, že jsme si vzpomněli na tradici našeho města a okolí jsme usoudili, že je na čase ověřít  funkčnost Baťova kanálu.

Po zjištění sortimentu možných lodí k pronájmu padla volba na přístav ve Vnorovech a loď VERONIKA. Volba to byla dobrá - z Vnorov jsme dopluli až na Slovensko (přístav Skalica) a navíc má Veronika vnitřní výšku 2m, což byla velká výhoda. Při pohledu  na jiné (možná na první pohled lépe vypadající loďě) jsme si tuto dobrou volbu jen potvrdili. Některé hausboty mají spací prostor vysoký asi 1m. 

Pátek

Ve Vnorovech se za asistence majitele Veroniky (p. Šulce) zaučujeme v jízdě s hausbotem. Řízení ze zádi lodě s výhledem přes celou kajutu je sine nezvyklé, ale po chvilce to docela jde. Projeli jsme se do Veselí a zpět do Vnorov.

Sobota

Ráno vyrážíme přes první plavební komoru směrem do Strážnice. Projíždíme a jedeme plnou parou vpřed. Chceme dojet do Skalice a při zpáteční cestě se všude zastavit. Za strážnicí potkáváme v protisměru jedoucí vyhlídkovou loď pro 50 lidí. Po našem úhybném manévru, kdy se do šíře kanálu, která 8m musíme vejít my (3m) a výletní "lodička", končíme zaraženi do břehu.

Zastavujeme na Výklopníku. Prohlížíme si nakládací stanici Baťova dopravního systému paliva a občerstvujeme se v bufetku na břehu.

Další stanice je Skalica - jižní konečný přístav Baťova kanálu. Jsme na Slovensku, ale ceny v super přístavu jsou i českých kačkách. Po občerstvení a snění o tom jaké by to bylo, kdyby už konečně udělali (nevíme kdo) jednu plavební komoru a mohli jsme dojet až do Hodonína.

Zasněni do budoucna se vracíme se na Veroniku a valíme směrem na sever.Chceme stihnout PK Petrov. Stihli jsme to. Jdeme na procházku do sklípků "Plže". Vždy se tady dá najít otevřený sklípek a tomu se nedá odolat.

Ráno vyrážíme na Strážnici. Bohužel začíná poprchat, ještě že náš kapitán (hlava pomazaná) Obrazek

sebou vzal slunečník, který lze použít i jako deštník. 

Vzhledem k dešti ve sTrážnici místo prohlídky jen nakoupíme suroviny a pokračujeme dál. Přespáváme opět ve Vnorovech.

  Neděle

V neděli ráno vyrážíme směr Veselí Ostrožská Nová Ves. Před splavem v Ostrožské se otáčíme, míjíme vodní elektrárnu ve Veselí a vracíme se do Vnorov.

Trasa :

Vnorovy - Strážnice - Petrov - Skalica (SK) - zpět do Vnorov a dále Veselí - Splav před Ostožskou Novou Vsí.

Termín : 

červen  - pátek až neděle

Domovský přístav :

 Vnorovy

 

Náhledy fotografií ze složky 2007 Baťův kanál I.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář